Левски спечели Суперкупата на България

Левски стартира сезон 2009/2010 със спечелването на трофей. „Сините” се наложиха над Литекс с 1:0 и по този начин спечели Суперкупата на България. Победното попадение отбеляза Седрик Бардон в 65-та минута.
И двата отбора започнаха предпазливо като през първото полувреме нямаше много опасности пред двете врати.
Втората част започна доста по-интересно като и двата отбора имаха възможности за отбелязване на гол, но силните прояви на Петков и Голубович запазиха нулевото равенство до 65-та минута. Седрик Бардон шутира в посока вратата на ловчанлии, първоначално вратарят изби топката, но топката се върна отново във французина и той не сгреши повторно.

В 69-та минута Левски останаха с човек по-малко, след като за втори жълт картон бе изгонен Рашид Тиберканин.

Литекс опитаха да изравнят резултата, но защитата в синьо се представи на ниво и резултатът се запази до последния съдийски сигнал. По този начин Левски спечели първия си трофей за сезона.